Studnie Głębinowe

Studnie Głębinowe

Źródło twojej czystej i zdrowej wody.

Źródło - taniej i czystej wody

Własna studnia Głębinowa to gwarancja stałego oraz taniego źródła wody. Niski koszt wydobywanej wody, który generowany jest tylko za wydobycie wody z głębi ziemi za pomocą pompy - która średnio pobiera prąd o koszcie około 70 gr za 1m3.

StudnieSląsk - oferuje Państwu kompleksową usługę składająca się z pełnej analizy terenu, odwiertu oraz co najważniejsze - utworzenia przyłącza do budynku. Wykorzystujemy różne techniki - głównie uzależnione od struktury gruntu. Wszystkie przeprowadzone badania przed pozwalają na wybranie odpowiedniego miejsca na działce do powstania najwydajniejszej studni jak to tylko możliwe.

Studnie Głębinowe

Źródło twojej czystej i zdrowej wody.

Studnie głębinowe tworzone są po to aby czerpać wodę ze źródeł, które znajdują się głęboko pod ziemią.

Utworzenie studni w celu wykorzystywania jej na własne potrzeby jest dozwolone w sytuacjach gdy źródło znajduje się na naszej posesji i miejsce w którym będziemy pobierać wodę jest nasze. Inaczej jest gdy chcemy budować studnie pierwszej kategorii, inaczej gdy studnie głębinową. Podchodząc do sprawy rozsądnie należy zauważyć, że budowle tego typu nie są traktowane jako coś co można budować bez zgłaszania tego do odpowiednich organów.

Studnia Głębinowa

warto pamiętać o tym, że ...

Chcąc wybudować studnie głębinową potrzeba będzie zgłosić ten zamiar do urzędu miasta i wypełnić wniosek o wydanie pozwolenia.

zależności od wielkości studni, miejsca wydobycia oraz celu budowli możemy spodziewać się pozytywnych lub negatywnych rozpatrzeń wniosków w dziale architeczno-budowlanym. Na wszystkie studnie tworzone powyżej 30 m głębokości oraz wydobywających więcej wody niż 5m3 na dobę potrzebne będzie wodno-prawne pozwolenie.

Budowa Studni Głębinowej

Pamiętaj o formalnościach ...

Rozpoczęcie takiej inwestycji, może wiązać się z dodatkowymi pozwoleniami,

Jeśli chcemy wybudować studnie głębinowe, a ilość czerpanej z niej wody będzie przekraczać pięć metrów sześciennych na dobę musimy zgłosić to do działu architeczno-budowlanego i liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. W innych przypadkach należy jedynie zgłosić zamiar budowy.

Studnia Głębinowa - odległości

Musisz o tym pamiętać, że ..

Budowla studni głębinowej zależy od wielu czynników.

Chcąc budować studnie głębinową należy zachować odległość minimum 5 metrów od rowu oraz 5 metrów od granicy działki. Odległość większą niż 70 metrów od wybiegów dla zwierząt. Odległość większą niż 15 metrów od budynków i 30 metrów od kanalizacji. Zaczynając od uzyskania pozwoleń skończywszy na kosztach zakupu i doborze odpowiednich rur oraz filtrów. Koszty budowli to kwota maksymalnie około 6- 7 tysięcy złotych. Decydując się na zakup dodatkowych pomp należy doliczyć do kosztów około 2- 3 tysięcy złotych. Jakość wody wydobywanej ze studni głębinowych jest bardzo dobra.

Kontakt: +48 504 224 714

Pracujemy wszędzie tam, gdzie nas potrzebujesz

Obecnie nasz zespół pracuje w takich lokalizacjach jak:

Bobrowniki, Wojkowice, Piekary Śląskie, Chrzanów